IV Spotkania Mikołajkowe dla dzieci
Spektakl teatralny pt. “Awanturka z leśnego podwórka”

W środę, 17 grudnia 2014r. odbyło się „IV Spotkanie Mikołajkowe” organizowane przez Wójta Gminy Naruszewo i Gminną Bibliotekę Publiczną w Naruszewie.

W dwóch spotkaniach mikołajkowych uczestniczyło ponad 300 dzieci z terenu gminy Naruszewo (ok. 200 dzieci w świetlicy wiejskiej w Naruszewie i ok. 100 dzieci w świetlicy wiejskiej w Radzyminie). Dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie.

Z okazji mikołajek dzieci obejrzały spektakl pt. „Awanturka z leśnego podwórka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów grupy artystycznej „Bajlandia”.

Bajka była pełna przygód, humoru, kolorowa i rozśpiewana w prawdziwiej leśnej scenerii. Dzieci brały czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Nauczyły się od zwierzątek, że wzajemna miłość i szacunek są najważniejsze w życiu. Dowiedziały się także, że zgoda pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Na koniec każdego ze spotkań dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Każde z dzieci otrzymało książeczkę i małą, słodką paczuszkę.

Spotkanie mikołajkowe – Naruszewo

Spotkanie mikołajkowe – Radzymin

Na zakończenie każdego spektaklu dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Pomocnice Świętego Mikołaja – śnieżynki obdarowały dzieci prezentami, a każdy z obecnych mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji „IV Spotkania Mikołajkowego”:

• Ofiarodawcom i sponsorom:
    • Panu Pawłowi Głuskowskiemu
    • Właścicielom i personelowi sklepu „Lewiatan” w Naruszewie
    • Pani Ludmile Maciejewskiej
    • Pani Annie Raczkowskiej
  • Organizacjom:
    • Ochotniczej Straży Pożarnej w Naruszewie
    • Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie
  • Instytucjom:
    • Dyrekcji, pedagogom i pracownikom Zespołu Szkół w Naruszewie
    • Dyrekcji, pedagogom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Radzyminku
  • zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy

Dziękujemy osobom prywatnym, które poświęciły swój czas i zaangażowały się w pomoc przy organizacji spotkania.