III Spotkania Mikołajkowe dla dzieci
Spektakl teatralny pt. “Świąteczna przygoda”

W czwartek, 5 grudnia 2013 roku w remizie OSP w Naruszewie (godz. 14:00) oraz w świetlicy wiejskiej w Radzyminie (godz. 16:00) odbyły się spektakle mikołajkowe dla dzieci z terenu gminy Naruszewo. Spektakl teatralny pt. “Świąteczna przygoda” został wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Naruszewie.

Z pomocą dwójki aktorów krakowskiego Teatru „MASKA”, dzieci mogły obejrzeć i wysłuchać pouczającą opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzoną w bajecznej, zimowej scenerii. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa wyglądania przez okno w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja? Wtedy pojawia się uczucie niepewności, czy byliśmy wystarczająco grzeczni, żeby dostać prezenty. Ta mądra historia zmusiła nawet najbardziej sceptycznego widza do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Mały Tygrysek i jego przyjaciela – Królik i Żaba, zabrały najmłodszych w wyprawę pełną przygód i odkryć. Spektakl poruszył także bardzo istotny temat – radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Ukazał magię Świat i ich wartość w życiu człowieka. Fabuła przedstawienia odnosiła się do trwałych wartości takich jak: dobro, przyjaźń, uczciwość, a zabawne perypetie Tygryska nie pozwoliły się dzieciom nudzić.

Na zakończenie każdego spektaklu dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Pomocnice Świętego Mikołaja – śnieżynki obdarowały dzieci prezentami, a każdy z obecnych mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem.

W spektaklach mikołajkowych wzięło udział łącznie 211 dzieci:

• Naruszewo – 105 dzieci oraz rodzice,
  • Radzymin – 106 dzieci oraz rodzice.

Wójt Gminy Naruszewo oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Naruszewie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację spektakli mikołajkowych dla dzieci.

W szczególności za pomoc w przygotowaniu spektakli teatralnych dziękujemy:

• Państwu Ewie i Robertowi Gizińskim ze Srebrnej,
  • Pani Mirosławie Rajczak Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Naruszewo,
  • Właścicielom i pracownikom sklepu „LEWIATAN” w Naruszewie,
  • Panu Januszowi Góreckiemu Naczelnikowi OSP Radzymin

oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc, a nie zostały wymienione.

Spotkanie mikołajkowe – Naruszewo (godz. 14:00)

Spotkanie mikołajkowe – Radzymin (godz. 16:00)